Strona Główna Strona Główna
STRONA GŁÓWNA
 

 

  UWAGA

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ rozpoczyna nabór ochotników do odbycia służby przygotowawczej w korpusie szeregowych w miesiącu maju.

Wszystkich chętnych zapraszamy do składania wniosków.

Dodatkowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom oraz wykaz potrzebnych dokumentów znajdziecie Państwo w zakładce: Służba przygotowawcza.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z numerem telefonu: 261-442-324, 261-442-338 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

 

 

Szkolenia na potrzeby korpusu oficerów służby przygotowawczej

Planowany jest nabór ochotników w korpusie osobowym medycznym, grupa osobowa lekarzy. Przeszkolenie organizowane będzie w Wyższej Szkole Oficerskiej we Wrocławiu
w terminie styczeń – lipiec 2016r.
Wszystkich zainteresowanych z wykształceniem medycznymprosimy o zgłaszanie się do WKU z kompletem dokumentów:

 

 

CZAS OCHOTNIKÓW

Od 1 marca każdy mężczyzna podlegający powszechnemu obowiązkowi obrony może ochotniczo zgłaszać się do swojej macierzystej Wojskowej Komendy Uzupełnień, by złożyć akces do odbycia szkolenia wojskowego. Taką samą deklarację mogą składać także kobiety zainteresowane odbyciem szkolenia.

 

zdjęcie - Czas ochotników

Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób w wieku 18-50 lat, które nie były w wojsku, a chciałyby odbyć przeszkolenie wojskowe. Dotyczy ona także tych chętnych w wieku 18-60 lat, którzy odbyli służbę wojskową, a teraz mogą zostać przeszkoleni w ramach ćwiczeń rezerwy.

Możliwe będą trzy ścieżki postępowania:

 

-        W przypadku gdy do WKU zgłosi się osoba bez jakiegokolwiek wcześniejszego przeszkolenia w wieku 18-50 lat, będzie mogła zostać zakwalifikowana do odbycia służby przygotowawczej;

-        W przypadku, gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy z nadanym przydziałem mobilizacyjnym (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), wojskowy komendant uzupełnień skieruje go do odbycia ćwiczeń wojskowych w ramach szkolenia rezerw w jego macierzystej jednostce wojskowej zgodnie z „Planem powołania rezerw osobowych do jednostki wojskowej na ćwiczenia wojskowe” w danym roku kalendarzowym w ramach przydzielonego limitu;

-        W przypadku, gdy do WKU zgłosi się żołnierz rezerwy bez nadanego przydziału mobilizacyjnego (oficerowie i podoficerowie do 60 lat, szeregowi do 50 roku życia), wojskowy komendant uzupełnień nada mu taki przydział w przypadku wystąpienia potrzeb uzupełnieniowych i w ramach przydzielonego limitu,  skieruje do odbycia ćwiczeń wojskowych zgodnie zPlanem powołania rezerw osobowych do jednostki wojskowej na ćwiczenia wojskowe” w danym roku kalendarzowym. Przy braku takiej możliwości ujmie go w bazie danych ochotników do odbycia ćwiczeń w pierwszej kolejności.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania Wojskowej Komendy Uzupełnień w Skierniewicach w celu składania stosownych deklaracji.

 

To jest Wasz czas – czas ochotników.

wkuskierniewice@wp.mil.pl

Uwaga żołnierze rezerwy!!! →więcej

       

  „Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej służą ochronie niepodległości państwa i niepodzielności jego terytorium oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i nienaruszalności jego granic.”

Art. 26 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

 

 

 

 NSR - PRZEPUSTKA DO ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ

 

Prezentowane treści mają charakter wyłącznie informacyjny.

 
Profesjonalna armia – o jej sile decydują wyjątkowi ludzie.
Każdego dnia lepsi i bardziej doświadczeni.
Zawsze potrzebni.
Honor, wyzwanie, braterstwo.
Rób to, co kochasz. Żyj z pasją.
Zawód żołnierz. Dołącz do najlepszych.

 

 

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ PRZYJMUJE INTERESANTÓW:

od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00

we wtorki od godziny 9.30 do 16.30

           ADMINISTRATOR STRONY INTERNETOWEJ WKU

Anna DOMIŃCZAK

261-442-307

 LICZNIK ODWIEDZIN: